ANO Pasaules Ūdens diena

Banner

Pasaules Ūdens diena

Kas notiks, ja tīra dzeramā ūdens vairs nebūs? Tas izklausās kā kaut kas nereāls, bet diemžēl tā ir ierasta situācija katram trešajam cilvēkam pasaulē, jo tikai 1% no uz Zemes pieejamā ūdens ir drošs lietošanai uzturā.

Katru gadu 22. martā visā pasaulē tiek atzīmēta Pasaules Ūdens diena. Ideja radās 1992. gadā Apvienoto Nāciju Organizācijas Vides un attīstības konferencē Brazīlijā, Riodežaneiro. Ūdens dienas mērķis ir pievērst uzmanību ūdens resursu pieejamībai un kvalitātei un aicināt katram cilvēkam apzināties ūdens vērtību.

Pasaules Ūdens diena mums atgādina par nepieciešamību aizsargāt un rūpēties par mūsu planētas ūdens resursiem, jo jau šodien vairāk nekā 2 miljardi cilvēku ir spiesti dzīvot bez piekļuves ūdenim, kas būtu drošs lietošanai uzturā. Šīs dienas mērķis ir vērst uzmanību pasākumiem, kurus ir jāveic globālās ūdens resursu krīzes pārvarēšanai. Tā ir daļa no starptautiskas kampaņas, kuras ietvaros līdz 2030. gadam nepieciešams panākt vispārēju ūdensapgādi un sanitāriju.

Ūdens mieram

Šogad Pasaules Ūdens diena vēsta par dažādiem konfliktiem, kas veidojas saistībā ar ūdens pieejamību. Iedzīvotāju skaitam pārsniedzot 8 miljardus, rodas arvien lielāks pieprasījums pēc jau tā ierobežotajiem resursiem.

Daudzās valstīs, īpaši Āfrikā, Āzijā un Latīņamerikā, cilvēku piekļuve uzturā droši lietojamam dzeramajam ūdenim ir stipri limitēta. To it sevišķi ietekmē starpvalstu vienošanās trūkums par kopīgu ūdenstilpņu izmantošanu. Ja pieeja ūdenim ir nevienlīdzīga un ierobežota vai tas ir piesārņots, var pieaugt spriedze starp dažādām kopienām un valstīm. Tas apdraud sociālo, starptautisko stabilitāti un cilvēktiesības.   Uzzini vairāk!

Ūdens var radīt mieru vai izraisīt konfliktus. Mēs esam par mieru!

Autorizācija

vai

Autorizācija