ANO Pasaules Ūdens diena

Banner

Pasaules Ūdens diena

Kas notiks, ja tīra dzeramā ūdens vairs nebūs? Tas izklausās kā kaut kas nereāls, bet diemžēl tā ir ierasta situācija katram trešajam cilvēkam pasaulē, jo tikai 1% no uz Zemes pieejamā ūdens ir drošs lietošanai uzturā.

Katru gadu 22. martā visā pasaulē tiek atzīmēta Pasaules Ūdens diena. Ideja radās 1992. gadā Apvienoto Nāciju Organizācijas Vides un attīstības konferencē Brazīlijā, Riodežaneiro. Ūdens dienas mērķis ir pievērst uzmanību ūdens resursu pieejamībai un kvalitātei un aicināt katram cilvēkam apzināties ūdens vērtību.

Pasaules Ūdens diena mums atgādina par nepieciešamību aizsargāt un rūpēties par mūsu planētas ūdens resursiem, jo jau šodien vairāk nekā 2 miljardi cilvēku ir spiesti dzīvot bez piekļuves ūdenim, kas būtu drošs lietošanai uzturā. Šīs dienas mērķis ir vērst uzmanību pasākumiem, kurus ir jāveic globālās ūdens resursu krīzes pārvarēšanai. Tā ir daļa no starptautiskas kampaņas, kuras ietvaros līdz 2030. gadam nepieciešams panākt vispārēju ūdensapgādi un sanitāriju.

Pasaules Ūdens diena 2023

Katru gadu Pasaules Ūdens dienai tiek izvēlēta kāda noteikta tēma. Šogad tās mērķis ir veicināt pārmaiņas, lai ātrāk atrisinātu ūdens resursu un sanitārijas krīzi. Tā ietekmē ikvienu, tāpēc katra ģimene, skola un kopiena var veicināt situācijas uzlabošanos, mainot ūdens lietošanas paradumus savā dzīvē.

Esi daļa no pārmaiņām, kuras vēlies redzēt pasaulē – dari to, kas ir tavos spēkos!

Ir kāds sens stāsts par kolibri putniņu un to, kā mēs reaģējam uz krīzes situācijām. Vai mēs stāvam un tikai noskatāmies, vai tomēr rīkojamies?

Kādu dienu mežā izcēlās ugunsgrēks. Visi zvēri skrēja cik katrs spēja, lai glābtu savas dzīvības. Kad zvēri bija nokļuvuši drošībā, viņi stāvēja un ar skumjām acīs skatījās, kā liesmas plosās mežā un iznīcina viņu mājvietas. Te zvēri pamanīja, ka virs viņu galvām atkal un atkal uz priekšu uz meža pusi un atpakaļ lidoja mazais kolibri putniņš. Lielākie zvēri vaicāja, ko viņš dara, un kolibri atbildēja: “Es lidoju uz ezeru, lai atnestu knābī ūdeni un palīdzētu nodzēst uguni!” Visi zvēri smējās un teica: “Kolibri, tu taču esi pārāk maziņš, tu nespēj nodzēst šo ugunsgrēku!” Bet kolibri atbildēja: “Es daru to, ko es varu!”

Kolibri putniņš palīdzēja risināt problēmu pilienu pa pilienam. Viņš veicināja pārmaiņas, kuras vēlas redzēt pasaule. Arī tu vari būt kā šis kolibri putniņš – jo arī mazas lietas palīdzēs atrisināt lielas krīzes!

  • Netecini lieki ūdeni
  • Izmet atkritumus tiem paredzētajās vietās
  • Saudzē dabu un piedalies vides sakopšanas aktivitātēs

Lai veicinātu pārmaiņas, mums ir jārīkojas. Sāc šodien!

Autorizācija

vai

Autorizācija